top of page

Informace k focení, průběh focení

Tématické fotografování bez zvířat , s vlastním zvířetem, rodinné focení, portrét, párové focení, těhotenská fotografie, tématické focení bez zvířat

 

Svým klientům nabízím širokou škálu kostýmů a doplňků pro tento styl fotografování.

Tématickému fotografování se věnuji již 12 let.

S každým klientem jednám individuálně, dle jeho požadavků a přání.

Snažím se o to, aby moji klienti měli co nejvíce podobné fotografie, jaké mohou vidět v mém portfoliu.

 

 

Objednat se můžete buď emailem na simonaphotopraha@gmail.cpm nebo přes objednávkový formulář zde na webu a kde mi napíšete, o jaké focení máte zájem.

Taktéž můžete zavolat na tel +420 739856218, kde se dozvíte potřebné informace.

Doporučuji napsat co nejvíce informací, abych si vytvořila představu, co budeme fotit a jaký kostým případně na focení zvolit.

 

Harmonogram s podrobnějšími informacemi ( přesné místo konání a čas) zasílám až po zaslání rezervačního poplatku, který činí 2.000 Kč.

Poplatek slouží pro rezervaci termínu, místa, vizážistky a kostýmů. Zbytek částky se hradí až po focení.

Průběh : Na vybraném a domluveném místě již čekáme s vizážistkou, která vás nalíčí, případně vytvoří nějaký lehčí účes venku v exterieru, kde se převléknete do připravených kostýmů a jdeme fotit. Samostatné focení probíhá max 40 minut, dle dané situace, zvolenému tématu, počtu lidí atd. Ke každému přistupuji individuálně, moje práce není pásová výroba. Miluji fotky a focení a chci, aby fotky byly ty nejlepší.

 

Pokud se rozhodnete pro focení se mnou, určitě mrkněte na mé portfolio, jakým stylem fotím, co fotím, jaké mám vizážistky a kostýmy, protože to je velmi důležité. Mé fotografie jsou mým pojetím a ne pojetím někoho jiného. Proto, prosím, berte v potaz to, že chcete zachovat vzpomínky pomocí mé fantazie, mé práce a s mými zkušenostmi :) A věřte mi, že pro vaše fotografie udělám maximum!

Obchodní podmínky

Předmět díla a objednávka -všechna focení, vyjma svateb

Předmětem díla je zhotovení fotografií fotografem (dále jen zhotovitel) pro zákazníka na základě jeho objednávky a to jednak ve formě balíčku retušovaných a upravovaných fotografií v elektronické podobně (internetové úložiště) nebo ve formě tištěných fotografií.

Hotové fotografie jsou zasílány formou nahrání na internetové úložiště, kde si klient může stáhnout. V případě zájmu o vypálení fotografií na CD/DVD nosič a odeslání poštou je možné za příplatek 150,- ( poštovné a balné)+ cena za tisk fotografií (www.kvalitnifotky.cz).

Objednávku je možno učinit výhradně emailem simonaphotopraha@gmail.com nebo přes kontaktní formulář www.simonaphoto.com/

Objednávkou potvrzuje zákazník automaticky přijetí těchto obchodních podmínek a souhlas s nimi.

Termín realizace objednávky závisí na naplněnosti kapacity zhotovitele, objemu požadovaného díla a v případě díla v exteriéru také na vlivu počasí, které může být důvodem pro posun fotografování na jiný volný termín.

Dohodnutý termín je nutno přesně dodržovat, dřívější příchod zákazníka není žádoucí, pozdní příchod o více než půl hodiny, bez předchozí omluvy může být důvodem ke zrušení objednávky.

Výčet a cena fotografií jsou uvedeny v ceníku na webové stránce www.simonaphoto.com/

Služby vizážistky/stylistky a zvířat na focení je splatná v ten den po samotném focení.

Fotografie vybrané nad rámec balíčku jsou placeny samostatně předem.

Na všechny mé fotografie se vztahuje autorský zákon. Není možné fotografie používat ke komerčním účelům a nebo je poskytovat třetím stranám bez mého písemného souhlasu.

Podle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není možno bez souhlasu zhotovitele náhledy dále kdekoli zveřejňovat a ani je jakkoliv upravovat (např. odstraněním loga). Jsou stále ve vlastnictví autora.

Další podmínky a reklamace

Při rezervaci termínu fotografování zaplatí zákazník rezervační poplatek. Pokud zákazník termín zruší z jakýchkoliv důvodů v termínu kratším než 1 měsíc před dohodnutým fotografováním, bez ohledu na to, zda si dohodne nový termín focení a nebo ne, po odečtení nákladů za rezervaci termínu je storno poplatek v plné výši. Pokud budete mít zájem o nový termín, či změnu termínu, je nutno uhradit opět celou částku. Klient si v případě zrušení může za sebe sehnat náhradu.

Předpokladem pro dodržení časového rámce fotografování a optimální záběry je řádná spolupráce osob zákazníka a dodržování pokynů zhotovitele při pořizování fotografií.

Nevhodné chování nebo urážlivé jednání osob zákazníka může být důvodem k zastavení prací a předání nedokončeného díla bez snížení smluvené ceny.

Doba dodání fotografií je 4-6 týdny od fotografování/ od finálního výběru z náhledů, pokud jsou dodány. Pokud náhledy poskytnu, poskytnu je do 3 týdnů od fotografování.

Vyhrazuji si právo při nečekaných událostech ev. nemoci, dovolené tuto dobu prodloužit

Všechny odevzdané fotografie jsou upravované (retušované). Neupravené fotografie neposkytuji.

Tématické, rodinné, párové fotografie obsahují tyto úpravy – zjemnění vrásek, hlubší retuš pleti, ořez, kontrast, jas apod.

Reportážní a skupinové fotografie nejsou výrazně retušovány a obsahují jen základní úpravu.

V průběhu fotografování je zakázáno pořizovat jakýkoliv foto nebo video záznam z práce fotografa.

Vlastní vzhled a nespokojenost s ním není důvodem k reklamaci fotografií. Pro vylepšení vzhledu je k dispozici profesionální vizážistka.

Úprava make-upu je možná před fotografováním nebo v jeho průběhu. Účtuje se samostatně dle náročnosti (viz ceník).

V případě nadstandardních přání (úprava zubů, zeštíhlení, odstranění tetování/samolepek, úpravy trčících ramínek či neposlušných vlasů a dalších náročnějších retuší) , případné lehké úpravy proporcí, je možno provést jen na žádost klienta a je za něj účtován příplatek.

V případě, že zákazník požaduje návštěvu fotografa doma nebo jiném místě fotografování v exteriéru, připlácí se k ceně balíčku dopravné ve výši 8 Kč /km.

Reklamace tištěných fotografií ( svatební fotografie) je možná jen na základě viditelné tiskové chyby, jako jsou škrábance, šmouhy, pruhy apod., případně při viditelné hrubé neostrosti. Nelze reklamovat barevnost, tmavost či světlost tištěné fotografie.

Nespokojenost a nesouhlas s fotografickým stylem a autorským pojetím fotografa není důvodem k reklamaci zakázky !

Snímky raw mažu po předání a odsouhlasení hotové zakázky, samotné hotové zakázky uchovávám max. 1 měsíc.

Na všechny fotografie pořízené zhotovitelem se vztahuje autorský zákon č. 121/2000 Sb.

V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů v platném znění jsem povinna získat Váš souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů a podle zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů a získat Váš souhlas s využitím Vaší elektronické adresy v rámci elektronické komunikace.

 

Do formuláře prosím napište údaje na fakturu, kdo se bude fotit, vyhovující termín a písemný souhlas se zpracováním osobních údajů ( souhlasím se zpracováním osobních údajů), bez souhlasu není možné spolupracovat. Vyhrazuji si právo při nečekaných událostech ev. nemoci, dovolené tuto dobu prodloužit, stejně tak o svátcích a prázdninách.

Info k poukazům:

Poukazy jsou vhodným dárkem pro vaše blízké. Pokud poukaz nevyužijete do data uvedeného na poukazu, poukaz a částka za něj propadá. Poukaz je přenosný. Pokud jej nevyužijete, můžete ho darovat a nebo prodat někomu jinému. Cena za poukaz se vztahuje pouze na fotografie, další výdaje jako zvíře, kostým, květiny nebo cestovné ( pokud je nutné za obdarovaným přijet ) se hradí až na místě po fotografování vizážistce či asistentce.

Focení s poukazem se objednává pouze emailem, kde mi stačí napsat datum z vybraného termínu fotografování vypsaného na webových stránkách a kod z poukazu . Objednání a rezervace termínu je závazné.

 

Tyto obchodní podmínky platí od 1. dubna 2016

bottom of page